O kwaterze

W 2000 r powstał pomysł otworzenia Gospodarstwa Agroturystycznego. Posesja o pow. 15000 m2 usytuowana w ustronnej części centrum Białowieży znajdująca się w sąsiedztwie doliny rzeki Narewki okazała się idealną lokalizacją.
Miejsce te charakteryzuje się ciszą, spokojem oraz co najważniejsze bezpośrednim kontaktem z naturą.
Kwatera jest obiektem całorocznym przyjmującym maksymalnie 16 osób w pokojach 2 i 4 osobowych.
Gospodarstwo jako jedyne w okolicy posiada stawy rybne o pow. 0,5ha lustra wody, które są udostępniane nie tylko dla turystów mieszkających na kwaterze ale również dla wędkarzy z zewnątrz. Sąsiedztwo stawów było pomysłem do nadania nazwy obiektu „NAD STAWAMI”.

Duża posesja i wybudowana do dyspozycji gości wiata, podręczna kuchnia oraz miejsce ogniskowo grillowe gdzie organizowane są spotkania integracyjne przy ognisku oraz biesiady z przewodnikiem jest kolejną atrakcją gospodarstwa.
Dodatkową atrakcją są pokazy wypieku sękaczy metodą tradycyjną ,oraz wspólna degustacja. Duży ogród warzywny jest również udostępniany dla gości mieszkających na kwaterze którzy chcą spróbować sami swoich sił kulinarnych z ekologicznymi warzywami. Turyści zamawiający posiłki w obiekcie również otrzymają wszystko czym dysponuje i wytwarza kwatera zaczynając od potraw z warzyw z własnego ogrodu a kończąc na wędlinach własnej produkcji oraz wyrobów z dziczyzny.Nocleg w Białowieży ze śniadaniem
Budynek kwatery jest piętrowy murowano-drewniany z wystrojem puszczańsko-myśliwskim, w części głównej budynku do dyspozycji gości jest całe piętro i salonik myśliwski wyposażony w aneks kuchenny. W części bocznej budynku znajduje się pokój 4-osobowy z kuchnią, łazienką i osobnym wejściem. Posiadamy również pokoje 2 osobowe z podwyższonym standardem własnym aneksem kuchennym oraz osobnym wejściem.

W swoim długoletnim doświadczeniu prowadzenia działalności agroturystycznej uczestniczyłem w szkoleniach prowadzonych przez Ośrdek Doractwa Rolniczego, Straostwo Powiatowe w Hajnówce, LGD Puszcza Białowieska wraz z Fundacją Wspomagania Wsi. Oraz współpracowałem i współpracuje ze Starostwem powiatowym Hajnówka ( Promocja regionu) Efektem szkoleń są świadectwa ich ukończenia oraz szeroka wiedza z zakresu agroturystyki i nie tylko, np.:

1. Świadectwo ukończenia kursu z zakresu „Turystyki Wiejskiej”
2. Gastronomia w turystyce wiejskiej.
3. Standaryzacja obiektów wiejskiej bazy noclegowej 4Drobna przedsiębiorczość na terenach wiejskich
5. Uczestnictwo w wyjazdach studyjnych w Polsce i za granicą .

W tej kilkunastoletniej działalności znajdują się też różne nagrody i wyróżnienia między innymi :
Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim zielone lato 2002 w kategori I
Zdobycie tytułu „laureata” w Wojewódzkim konkursie Podlaska Agroliga 2004 w kat , Rolnik
Kwatera uzyskała w kategoryzacji znak promocyjny „kraina Zubra”

Dziś wspólnie z synem poświęcamy cały swój czas aby każdy w naszej kwaterze czuł się coraz bardziej bezpiecznie, komfortowo i co najważniejsze był zadowolony ze spędzonego czasu w Agroturystyce „Nad Stawami”.

ZAPRASZAMY !